tr

Şehirler Arası Sigortalı Nakliyat

Şehirler arası sigortalı nakliyat hizmeti son yıllarda ülkemizde çok fazla tercih edilen hizmetler arasında girmiştir. Fakat taşımacılıkta sigorta hizmetinin içeriği ve sigortalama süreci tartışma konusudur. Elbette yeterli derecede açıklamanın olmaması taşımacılıkta sigorta süreci konusunda müşterilerimizin zihninde karmaşaya sebep olmaktadır. Şehirler arası sigortalı nakliyat başlıklı yazımızda nakliyat sürecinde sigortalama işlemlerini kısaca açıklayacağız.
Şehirler Arası Sigortalı Nakliyat Hizmeti
Sigorta kelimesi sebebiyle kişiyi hizmet karşılığında garantiye alır. Fakat bu süreç nakliye hizmeti alırken farklılık gösterdiği gibi farklı sigortalama çeşitleri de bulunur. Sigortalı olmanın getirdiği yükü ve sorumluluğu her nakliye firması karşılayamayacağı gibi gerçekliği de olmayabilir. Dolayısıyla sigortalama hizmeti alırken tercih ettiğiniz firmanızın kurumsal bir yapıya sahip olması hizmetin geçerliliği açısından önemlidir.
Nakliye Hizmetinde Sigortalama işlemi
Sigortalama işlemi, firmamız ile müşterimiz arasında yapılan yazılı anlaşmadır. Bu anlaşmaya göre eşyaların alınacağı ilk adresten taşınacak son adrese kadar olan süreci kapsamaktadır. Eşyalarınızı güvenli bir şekilde taşıma hizmeti veren sigortalama sürecinde taşıma süreci tamamlandıktan sonra firmamızın herhangi bir sorun ve yükümlülüğü kalmaz.
Sigorta anlaşmasında müşterinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, adı ve soyadı ve firmamızın bilgileri yer almaktadır. Müşterimiz ve firmamız arasında bilgiler doğrulandıktan sonra sigorta kapsamına girer daha önce de belirttiğimiz gibi sigorta kapsamı taşıma süreci içerisinde var olan süreçtir. Nakliye firmaları arasında sigortalı hizmet verdiklerini iddia ederek çok ucuz fiyatlara sigortalama yaptıklarını söyleyen firmalar vardır. Daha önce belirttiğimiz gibi her firmanın sigorta hizmet vermesi söz konusu olmayacağı gibi çok uyguna da sigorta hizmeti söz konusu değildir. Sigorta genel olarak taşınacak ürünün %30 oranında ücrete tabi olarak yapılır. Tam detaylı fiyat almak ve doğru bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sigortalı Taşıma Hizmeti Kapsamı
Sigortalı taşıma hizmeti kapsamında kurumsal bir firma ile çalışmanız halinde eğer taşıma sürecinde var olan bir hasar söz konusu ise ve yapılan anlaşma kapsamındaysa firma hasarlı karşılayabilir. Fakat firmanın hizmeti sonrası iddia edilen hasarlardan firmanın herhangi bir sorumluluğu bulunmaz.

Whatsapp
Dizayn Nakliyat
Dizayn Nakliyat
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?